Konkursu Wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu” XV edycja 2024 rok

Bardzo serdecznie zapraszamy uczniów klas I - VIII do udziału w  Konkursie Wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim "Hubalu".

Poniżej  zamieszczamy regulamin konkursu, w w plikach do poprania znajdują się materiały dodatkowe.

Konkursu Wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”

XV edycja 2024 rok

• W konkursie biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Birczy.
  • Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:

- klasy I,

- klasy II – III,

- klasy IV – VI,

- klasy VII – VIII.

1. Konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap – pisemny – eliminacje klasowe –16 kwietnia (termin może ulec zmianie),

II etap – pisemny – finał szkolny – 30 kwietnia (termin może ulec zmianie).

1. Materiały do obu etapów konkursu będą dostępne do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły.
  2. Wychowawcy klas zobowiązani są do zapoznania uczniów z regulaminem, rozdania materiałów (uczniowie klas IV – VIII samodzielnie powielają między sobą materiały), przeprowadzenia zajęć o Patronie szkoły oraz I etapu konkursu.
  3. W pierwszym etapie powinni wziąć udział wszyscy uczniowie klas I – VIII, realizując założenia promowania wiedzy o Patronie szkoły. Testy (przygotowane przez organizatorów) sprawdzają wychowawcy, wedle podanego klucza.
  4. 7. Do drugiego etapu konkursu przechodzi po dwóch uczniów z każdej klasy.

W razie miejsce ex quo w eliminacjach dopuszcza się większą liczbę uczniów danej klasy w finale (nie więcej  jednak niż 4) – w razie potrzeby zostaną przeprowadzone eliminacje ustne przez wychowawców klas.

1. Finaliści zobowiązani są do zapoznania się z dodatkowymi materiałami dostępnymi w zakładce Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły.
  2. II etap konkursu (finał) przeprowadzają organizatorzy. Testy kl. I-III sprawdza
    p. Dorota Mazurek, kl. IV-VIII – p. Zofia Hop i p. Grzegorz Piwowarczyk.
  3. Finaliści otrzymają dyplomy uczestnictwa.
  4. Laureaci finału otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  5. Wychowawcy proszeni są o zmotywowanie uczniów do efektywnego zdobywania wiedzy o ich Patronie.