Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi obchodzony jest na całym świecie 14 marca. A czy wiecie, dlaczego akurat wybrano ten dzień, aby świętować jedną z najstarszych stałych
w matematyce?  Otóż 3.14. jest odpowiednik amerykańskiego zapisu daty 14 marca. Dzień Liczy Pi jest zatem świetną okazją do obchodów Święta Matematyki. Matematyki, która rządzi każdą dyscypliną nauki, czy nam się to podoba, czy nie.

Żeby lepiej poznać tę jedną z najbardziej znanych i jedną z najstarszych liczb w świecie matematyki w naszej szkole również świętowaliśmy Dzień Liczby Pi.  Aby uświadomić uczniom, że matematyka jest jednak królową wszystkich nauk, mimo że nie wszyscy podzielają to zdanie, nasi matematycy dwoili się i troili, aby przekonać o tym fakcie wszystkich niedowiarków. Miejmy nadzieję i wiarę w to, że odchody Dnia Liczby Pi zaprocentują w przyszłości i w kolejnych latach liczba uczniów, którzy pokochają matematykę będzie stopniowo rosnąć.

Wyniki konkursów, które zorganizowane zostały w związku z obchodami   Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

Konkurs multimedialny ,,Informacje i ciekawostki o liczbie Pi”

I miejsce – Blanka Kozanecka kl. IV a

II miejsce – Judyta Wasyliszyn kl. VI a

III miejsce – Bartosz Włodek kl. VIII a

Konkurs plastyczny ,,Godna podziwu liczba Pi”

I miejsce – Zofia Słowińska kl. V a

II miejsce – Hanna Bednarz kl. VI a

III miejsce – Jakub Wiśniowski kl. VII b

Wyróżnienie – Fabian Niemczyk kl. V b

Konkurs ,,Mistrz pamięci”

I miejsce – Amelia Banaś kl. IV a

II miejsce – Zofia Słowińska kl. V a

III miejsce – Lena Majewska kl. VI a

Konkurs literacki ,,Piszę bo lubię”

I miejsce – Milena Włodek kl. VIII a

II miejsce – Maja Najduch kl. VII b

III miejsce – Tobiasz Rachwalski kl. IV a

Wyróżnienie – Maria Dudek kl. VI a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnych obchodów tego wyjątkowego dnia. Liczymy na Wasze nowe pomysły i zapał do odkrywania piękna matematyki w przyszłym roku.