Żegnamy przyjaciela naszej szkoły Śp. Wojciecha Bobowskiego

"Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci ..."

Jesteśmy ogromnie zasmuceni informacją o odejściu Śp. Wojciecha Bobowskiego.

Dla naszej szkoły, której patronem jest major Henryk Dobrzański "Hubal",  Pan Wojciech był nie tylko Przewodniczącym Rady Powiatu Przemyskiego i  wieloletnim Przewodniczącym Rady Gminy Bircza oraz społecznikiem zaangazowanym w działania na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny, ale przede wszystkim naszym Przyjacielem, synem Hubalczyka - Tomasza Bobowskiego, o którym pamięć kultywujemy.

Jeszcze parę tygodni temu mieliśmy zaszczyt gościć Pana Wojciecha, który w pięknych i wzruszających słowach opowiadał o swoim Ojcu - Hubalczyku Tomaszu Bobowskim. Pokazywał Jego szablę i opowiadał jej historię. Już na zawsze pozostaną w  pamięci naszej społeczności szkolnej wspólnie spędzone chwile.

Nasze serca łączą się  w tej chwili smutku, z  Panią Marią Barbarą Leszczyńską , członkami Rodziny i Najbliższymi                             Śp. Wojciecha. Prosimy, przyjmijcie nasze najszczersze kondolencje z powodu utraty ukochanej osoby.

Słowa nie są w stanie wyrazić, jak bardzo jesteśmy zasmuceni z powodu tej straty.

Dyrektor, Pracownicy, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Birczy