Laptopy dla czwartoklasistów

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.  Każdy uczeń IV klasy naszej szkoły otrzyma bezpłatny laptop: HP ProBook 440 G9.  Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Proces odebrania laptopów jest bardzo prosty. Aby trafiły do rąk czwartoklasistów, rodzice lub opiekunowie prawni podpisują umowę z organem prowadzącym szkołę. Informowaliśmy już, że są dwa typy takich umów: przekazania na własność lub użyczenia. Decyzję o tym, którą wybrać, podejmuje rodzic. Wydanie laptopa rodzicowi/opiekunowi prawnemu nastąpi po podpisaniu wybranego rodzaju umowy  i na podstawie protokołu z przekazania sprzętu.

Więcej informacji: https://laptopdlaucznia.gov.pl/o-projekcie   oraz w załączonych dokumentach.

Proszę rodziców/opiekunów prawnych uczniów klasy IV o przekazanie za pomocą poczty elektronicznej (sekretariat@zsbircza.pl) lub telefonicznie do Sekretariatu (16 672 55 26), czy skorzystają z przekazania laptopa na własność czy z użyczenia na 5 lat.

Magdalena Tyczyńska