"Z EDUMUZ w logopedię"

Od września 2022 r. grupa przedszkolna III bierze udział w  ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z EDUMUZ w logopedię”.
Głównym założeniem projektu  jest profilaktyka logopedyczna prowadzona w oparciu o piosenki Marii Zofii Tomaszewskiej.
Zadaniem uczestników jest realizacja zadań określonych w harmonogramie. Sposób wykonania zadania jest dowolny i zależy od inwencji nauczyciela.
Cele główne  wynikające z  Podstawy Programowej Przedszkola
1.Wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze rozwoju.
2. Wzmacnianie poczucia wartości, indywidualności, oryginalności dziecka oraz potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie.
3. Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka – mowy, zachowania, ruchu, muzyki, tańca, śpiewu.
Zajęcia logopedyczne prowadzone w edukacji przedszkolnej są dla dzieci o wiele atrakcyjniejsze jeśli wspomagane są muzyką. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie biorą udział w zajęciach muzycznych, wykonują ćwiczenia oddechowe, słuchowe,artykulacyjne przygotowujące do prawidłowej realizacji głosek.
Projekt realizowany jest przez panią Agnieszkę Nachman przy współpracy z panią Joanną  Maliczowską  i panią Iwoną Martyńską.